Nawigacja Nawigacja

20191118

Akcja SOS - Uczelnie Schroniskom

Data: 18.11.2019 - 15.12.2019
Kontakt: Koordynator Akcji SOS UJ: Mgr Paweł Dudzik , Instytut Nauk o Środowisku
Witryna internetowa wydarzenia: www.akcjasos.org
Akcja SOS - Uczelnie Schroniskom

Akcja organizowana jest przez pracowników, doktorantów i studentów krakowskich uczelni. Jej celem jest zbiórka jak największej ilości karmy dla psów i kotów, legowisk, zabawek dla zwierząt i datków finansowych.

Dokładna lokalizacja koszy i skarbonek widnieje na stronie internetowej akcji www.akcjasos.org . Zebrane dary zostaną przekazane Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie, Przytulisku dla Zwierząt w Harbutowicach oraz Schronisku dla bezdomnych zwierząt „Psie Pole” z okolic Miechowa. W ubiegłym roku organizatorom udało się zebrać ponad 2 tony karmy dla psów i kotów, ponad 1 tys. koców oraz 20,5 tys. zł, za które kupiono potrzebne w schroniskom materiały. Łącznie (od 2006 roku) zebrano już ponad 17 ton karmy;  81,4 tys. zł i ponad 5 tys. koców.

Wydarzeniu patronuje JM Rektor UJ prof. dr hab. med. Wojciech Nowak. Akcja SOS uzyskała akceptację MSWiA, a jej dokładne dane dostępne są w portalu zbiorki.gov.pl pod numerem 2019/4506/KS.

Gorąco zachęcamy do wsparcia Akcji, ponieważ karma wraca! ;-)