Limity i wysokości świadczeń pomocy materialnej w II semestrze roku akademickiego 2010/11

Uprzejmie informuję, że, w porozumieniu z Uczelnianą Komisją Ekonomiczną Samorządu Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, zostały rozdzielone środki na świadczenia pomocy materialnej na II semestr roku akademickiego 2010/11.

Jednocześnie zawiadamiam wszystkich studentów wnioskodawców, że świadczenia o charakterze socjalnym tzn. stypendium socjalne, stypendium na wyżywienie i stypendium na zamieszkanie przyznawano wnioskodawcom, których miesięczny dochód netto na osobę
w rodzinie studenta nie przekroczył kwoty 602 zł. Stypendia zostały przyznane na 4 miesiące (marzec, kwiecień, maj, czerwiec) roku akademickiego 2010/11.

Stypendium socjalne przyznano w następujących progach i wysokościach:

• I próg – dochód 0 zł – 351 zł/mies. na osobę – 400 zł/mies.
  • II próg – dochód 352 zł – 450 zł /mies. na osobę – 350 zł/mies.
  • III próg – dochód 451 zł – 602 zł /mies. na osobę – 300 zł/mies.

Stypendium na wyżywienie

Stypendium to zostało przyznane w jednolitej wysokości dla wszystkich studentów, których dochód miesięczny na osobę w rodzinie studenta wynosił od 0 zł – 602zł. Stypendium na wyżywienie wynosi: 100 zł/mies.

Stypendium na zamieszkanie

Otrzymali wnioskodawcy - studenci studiów stacjonarnych, którzy zamieszkują w domu studenckim lub obiekcie innym niż dom studencki i których dochód miesięczny na osobę
w rodzinie studenta wynosił od 0 zł – 602zł.

Stypendium na zamieszkanie wynosi: 150 zł

Pozostałe świadczenia pozostają w dotychczasowych wysokościach.

Informacje organizacyjne

Uprzejmie informuję, że wszystkie uzasadnione odwołania w sprawie stypendiów: socjalnego, na wyżywienie i na zamieszkanie na II semestr roku akad. 2010/11 należy składać w terminie 14 dni od dnia otrzymania decyzji pozytywnej/odmownej w sekretariacie macierzystego wydziału zajmującym się pomocą materialną. Odwołanie powinno zawierać: nazwisko i imię studenta, kierunek i rok studiów, uzasadnienie roszczenia, adres stały lub adres do korespondencji, podpis studenta, decyzję odmowną I instancji (wydziałowej komisji stypendialnej) z potwierdzeniem odbioru i datą (dołącza ją wydział), opinię wydziałowej komisji stypendialnej, ewentualne wyjaśnienia koordynatora ds. pomocy materialnej.

Data opublikowania: 17.03.2011
Osoba publikująca: Gracja Witkowska