Masz licencjat I co dalej…

Szanowni Państwo,

Już za tydzień odbędzie się corocznie organizowane spotkanie z cyklu: "Masz licencjat I co dalej…?" na które zapraszamy studentów I stopnia, szczególnie trzeciego roku wszystkich kierunków wydziału Biologii i Nauk o Ziemi. Przyjdźcie sami i zaproście Koleżanki i Kolegów innych kierunków, dla których nasza oferta może okazać się interesująca do rozważenia.

W tegorocznym spotkaniu zostaną zaprezentowane kierunki kontynuowane: geologia, geografia, biologia i neurobiologia, a także zapoznamy Was z ofertą kierunków, na które nabór odbędzie się po raz pierwszy w roku 2015/2016. Program kształcenia dla nowych kierunków:  "E-gospodarka przestrzenna" przedstawi prof. dr hab. Jacek Kozak z IGi GP, a dla "Zarządzanie zasobami przyrody" - dr hab. Janusz Fyda z INoŚ.

Dr hab. Paulina Kramarz prawdopodobnie przekona niektórych z Was do studiowania w języku angielskim w międzynarodowym gronie na kierunku „Ecology and Evolution", bowiem czynna znajomość języka angielskiego dla absolwentów tego kierunku stwarza  możliwość aplikowania na studia III stopnia w najlepszych uniwersytetach zagranicznych i ośrodkach naukowych.

Podczas sesji "Jacy jesteśmy?" zostanie przedstawiona oferta Instytutów: Botaniki, Nauk o Środowisku oraz Zoologii. Doradcy i opiekunowie kierunku biologia prezentując różnorodność tematów badawczych, wyposażenie w unikatową aparaturę będą konkurować o wciągnięcie Was w wir nauki do określonych zespołów lub grup badawczych.

Jeśli ta oferta okaże się niewystarczającą propozycją to posłuchajcie tych, którzy sprostali wymaganiom stawianym przez Instytut Farmakologii PAN, Jagiellońskie Centrum Badania Leków oraz Instytut Fizyki Jądrowej i realizują pracę magisterską w jednostkach pozawydziałowych.

O zaangażowaniu się w pracę badawczą w projektach opowiedzą: absolwentka kierunku neurobiologia – Joanna Sowa oraz studenci  II stopnia kierunku biologia – Paulina Gaura i Michał Tabor.

Studiowanie na dwóch różnych kierunkach na I i II stopniu daje szerszą wiedzę i większe umiejętności.  Dr hab. Marcin Szwed z Instytutu Psychologii opowie o tym jak studiując biologię został neurobiologiem, a teraz chętnie rozpocznie współpracę ze studentami naszego Wydziału.

O tym, że podróże kształcą wiemy od dziecka, ale dlaczego warto skorzystać z szerokiej oferty wymiany międzynarodowej w ramach programów Erasmus Plus Praktyki oraz Erasmus uświadomią Was koordynatorzy tych programów: prof. dr hab. Krzysztof Janeczko, dr Patrycja Orłowska-Feuer, oraz p. Katarzyna Rotter-Jarzębińska.

W 2014 r. po raz pierwszy na naszym Wydziale dwaj absolwenci studiów licencjackich kierunku neurobiologia: Łukasz Chrobok i Alan Kania po studiach licencjackich zostali uczestnikami studiów doktoranckich w dziedzinie nauk biologicznych. O tym, że warto przyśpieszyć ścieżkę swojej kariery  opowiedzą sami, wspomną też o tym z jakimi trudami należy się zmierzyć i jakie otrzymali wsparcie od swoich opiekunów naukowych.

Być może dla niektórych interesująca okaże się oferta studiów podyplomowych. „Geograficzne systemy informacji UNIGIS oraz Rewitalizacja miast to domena Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej. Od bieżącego roku Instytut Zoologii we współpracy z Instytutem Ekspertyz Sądowych przygotował nowe studia podyplomowe: „Biologia sądowa". Z tą oferta zapozna Was  mgr Andrzej Doniec.

Zapraszamy na spotkanie  w dniu 21 maja o godz. 14.15 do Instytutu Zoologii – sala 018. W przerwie spotkamy się wszyscy razem i odpowiemy na Wasze pytania.

Prodziekan ds. studenckich WBiNoZ
Dr hab. Anna Pecio

Data opublikowania: 13.05.2015
Osoba publikująca: Małgorzata Biel