Deklaracja przedmiotów

1. Deklarację przedmiotów należy złożyć w terminach:

• 7 listopada - przedmioty z semestru zimowego i całoroczne
  • 22 marca - przedmioty z semestru letniego.

Na deklaracji nie jest wymagany podpis opiekuna pracy dyplomowej.

Student ma obowiązek zadeklarować co najmniej 60 ECTS, wyjątkiem jest posiadanie nadwyżki punktów ECTS uzyskanej w poprzednich latach.

Wybór każdego dodatkowego kursu oznacza obowiązek zaliczenia go na danym roku studiów.

2. POWTARZANIE PRZEDMIOTU:

Student, który zaliczył ćwiczenia, seminaria lub konwersatoria wchodzące w skład powtarzanego przedmiotu może wystąpić z wnioskiem do z-cy Dyrektora Instytutu Nauk o Środowisku o przepisanie oceny w terminie do 30 września br.  Rejestracji na taki przedmiot dokona sekretariat. W pozostałych przypadkach należy zarejestrować się na powtarzany kurs.

3. Niedopuszczalne jest rejestrowanie się na przedmioty odbywające się w tym samym terminie.

4. Studenci powtarzający drugi rok studiów mogą realizawać kursy obowiązkowe z trzeciego roku. Pozostałe osoby muszą uzyskać zgodę z-cy Dyrektora Instytutu na realizację przedmiotów z wyższych lat.

Zgodnie z Zarządzeniem nr 59 Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego z 6 czerwca 2014 roku konieczne jest podpinanie na bieżąco przez studenta wybranych przedmiotów pod program studiów w systemie USOSweb. Podpięcie przedmiotu pod etap (rok) studiów powinno być dokonane dopiero po wpisie na rok akademicki 2014/15.

Od dnia 15 września rejestracja na przedmiot bez dokonania podpięcia pod program studiów będzie traktowana jako nieskuteczna. Z przedmiotów niepodpiętych studenci będą wyrejestrowywani automatycznie w trakcie najbliższej planowej migracji danych między USOSweb a USOS (wykonywanej codziennie około 04:00 rano).

Data opublikowania: 29.09.2014